Harmadfokú hőségriasztás lesz szombattól

Az országos tisztifőorvos – az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján, figyelembe véve az Országos Közegészségügyi Központ ajánlását – 2015. július 4. (szombat) 0:00 órától július 8. (szerda) 24:00 óráig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást ad ki.

Harmadfokú hőségriasztást akkor rendelnek el, ha legalább három egymást követő napon eléri, vagy akár meghaladja a napi középhőmérséklet a 27 Celsius-fokot. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint szombattól az Északi-középhegység térségét leszámítva a napi átlaghőmérséklet mindenütt meghaladja a 25 Celsius-fokot. Vasárnap 27 Celsius-fok körüli értékek várhatók, a jövő hét első három napján néhol akár 30 fokos középhőmérsékletre is lehet számítani. A jelenlegi előrejelzések szerint szerdán este várható egy hidegfront, amely mérsékli a hőséget.

Várható minimum és maximum hőmérsékletek (Celsius-fok)

Minimum

július 9.

csütörtök

ÉNy-on enyhébb, DK-en melegebb

A győri önkormányzat megteszi az ilyenkor szükséges lépéseket, és kéri a lakosságot, hogy a forró napokban tartózkodjanak naptól védett, lehetőleg hűvös helyen! Fogyasszanak sok folyadékot, szükség esetén keressék fel a légkondicionált üzletközpontokat, egyéb klimatizált, vagy természetesen hűvös helyiségeket, amíg kellően lehűl a szervezetük!

Klimatizált helyiségek Győr városában:

Győri Látogatóközpont – Győr, Baross Gábor út 21.

Győr Plaza - Győr, Vasvári P. u. 1/a.

INTERSPAR áruház - Győr, Fehérvári u. 6.

TESCO - Globál Hypermarket - Győr, Királyszéki u. 33.

ÁRKÁD Üzletház - Győr, Budai u. 1.

Spar (Arrabona) Áruház - Győr, Arany J. u. 2.

Dunacenter Győr, Csipkegyári utca 11.

ETO Park Győr, Nagysándor József u. 31.

Az intézmények a saját nyitvatartási rendjük szerint tartanak nyitva.

További lakossági tájékoztató anyagok itt letölthetők!