Ingyenes kezdőcsomag az elsősöknek

A győri önkormányzat idén is ingyenes füzetcsomaggal támogatja az elsősök iskolakezdését.
Dr. Somogyi Tivadar elmondta, összesen 1460 elsős győri kisgyermek kapta meg tanévkezdéskor a csomagot, függetlenül attól milyen fenntartású intézményben kezdi meg tanulmányait, hogy állami, egyházi, vagy alapítványi iskolákba jár. Az önkormányzat évek óta ezzel az induló csomaggal segíti a családok tanévkezdését. A tanszercsomag a győri büdzséből 2,8 millió forintba került.
A kezdő csomag többek között füzeteket, órarendet, iratgyűjtőt, rajzlapokat, számolókorongot, színes ceruzákat, festéket, ecseteket, ragasztót, papírcentit és radírt is tartalmaz, valamint a Győri Meséskönyvem foglalkoztató füzetet.
Az ajándékért Horváthné Ferencz Judit, a Kodály iskola igazgatónője mondott köszönetet, hangsúlyozva, náluk idén három osztályban, 70 elsős kezdi meg tanulmányait. Az iskola 1. A. osztálya pedig kis műsorral kedveskedett a jelenlévőknek.

Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester a Kodály Zoltán Általános iskolában adta át a legkisebbeknek az ajándékot. Az alpolgármester elmondta, összesen 1460 elsős győri kisgyermek kapta meg tanévkezdéskor a csomagot, függetlenül attól milyen fenntartású intézményben kezdi meg tanulmányait, hogy állami, egyházi, vagy alapítványi iskolákba jár. Az önkormányzat évek óta ezzel az induló csomaggal segíti a családok tanévkezdését. A tanszercsomag a győri büdzséből 2,8 millió forintba került.