Magasabb a szálló por koncentrációja

A hétvégén Győr város területén a PM10 aerosol koncentráció meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket.

A légszennyezettség növekedése országos jelenség, 2017. január 19-én a szélerősség mérséklődése és a hőmérséklet csökkenése miatt a mérőállomással megfigyelt települések többségén romlott a levegőminőség.

A városok többségében, köztük Győrben is az egészségügyi határértéket meghaladó kisméretű részecske (PM10) koncentráció miatt, kifogásolt levegő-egészségügyi helyzet alakult ki. Az érintett településeken az érzékeny lakosságcsoportnál légzőszervi tünetek jelentkezhettek (köhögés, nehezebb légzés), a betegek panaszai súlyosbodhattak. Az ÁNTSZ a fenti településeken élők figyelmébe ajánlják egészségi tanácsaikat: lehetőleg rövid ideig tartózkodjanak a szabadban, a kültéri, aktív fizikai munkát és sportolást kerüljék.

Légszennyező anyag

Egészségügyi
határérték
napi átlag