Otthon Melege: Fórumra várják a közös képviselőket

Az otthon melege program keretében hamarosan komplex felújításukra pályázhatnak a társasházak.
Az önkormányzat évek óta kiemelt figyelmet fordít a lakóházak energetikai felújításával kapcsolatos pályázatokra, hiszen ezek a fejlesztések a lakókörnyezet jobbá tételét jelentik, és nem mellékesen jelentős megtakarításokat is eredményeznek a rezsiköltségek terén. A korábbi panelprogramok sikeresen zajlottak városunkban, ezért az érintett épületek közel hatvan százalékában már megvalósult a felújítás valamely eleme.
A 2015-ös év azonban új lehetőséget hoz a társasházak számára, hiszen a kormány által meghirdetett „Otthon Melege Program” már nem csupán panelépületekre vonatkozik, hanem kiterjeszti azt a minimum négy, de maximum hatvan lakással rendelkező 1946 és 2006. december 31. között épült távfűtéssel, házközponti fűtéssel illetve lakásonkénti egyedi fűtéssel rendelkező lakóépületekre. Minderre a kormány tízmilliárd forintos keretet biztosít.
A pályázatokat március 9-től lehet majd benyújtani, és annak érdekében, hogy az érintettek mindezt kellően felkészülten tegyék, a város szakmai egyeztető fórumra hívja a közös képviselőket, ahol Borkai Zsolt polgármester és az önkormányzat illetékesei mellett Kara Ákos és Simon Róbert Balázs győri országgyűlési képviselők, valamint hivatali szakértők adnak tájékoztatást és válaszolnak a felmerülő kérdésekre. A közös képviselőket célzó fórumot február 2-án, hétfőn 14:00 órától rendezik a Városháza dísztermében.
A pályázat részletei (elszámolható költségek, csatolmányok, a pályázatok feldolgozása) az alábbi linken találhatóak meg:
http://www.kormany.hu/download/0/17/30000/Tájékoztató a pályázati feltételekről.pdf

A pályázat részletei (elszámolható költségek, csatolmányok, a pályázatok feldolgozása) ide kattintva találhatóak meg.