Az időseket köszöntöttük

Városunkban már hagyomány, hogy az Idősek Napja alkalmából az önkormányzat köszönti a szépkorúakat.

„Önök sokat tettek azért, hogy megtaláljuk a helyünket az életben. Sokat tettek értünk, amikor mi gyerekek voltunk, most, hogy felnőttünk, mi tehetünk, és kötelességünk is tenni Önökért. Kötelességünk tenni azért, hogy szépek legyenek a nyugdíjas éveik. A családon belül mindehhez szeretettel, odafigyeléssel, gondoskodással járulhatunk hozzá, az önkormányzat pedig azzal, hogy minél több lehetőséget teremt az idősek számára az együttlétre, és odafigyel a nekik szánt szolgáltatások színvonalára.” – fogalmazott Borkai Zsolt polgármester, az Idősügyi Tanács elnöke. Hozzátette, Győrben a színes programkínálat révén erős idős közösségek alakultak, az idősklubokban pedig olyan társadalmi élet zajlik, amelyek talán országosan is egyedülállóak. „Az önkormányzat ez irányú erőfeszítéseiért a legnagyobb köszönet az, amikor nyugdíjasaink úgy fogalmaznak: Győrben jó idősnek lenni.”

Az ünnepségen díjazták azokat a szépkorúakat, akik sokat tettek az idős közösségekért, kortársaikért.

Győri Városháza ezüst emlékérmet vehetett át Dr. Balogh Lászlóné, Dr. Balogh Vilmos, Báthori Lajos, Böröcz Gyuláné, Csalogány Istvánné, Domonkos Pálné, Dongó Imre, Eigner Antalné, Ézsöl András, Fehér Jenő, Farkas Brigitta, Farkas Lászlóné, Fazekas Józsefné, Ferenczi Hubáné, Gulyás Zoltánné, Guszter Lászlóné, Hajdúné Csuta Terézia, Kalmár Józsefné, Kántorné Csiszár Gizella, Katona Lászlóné, Keinauf Miklós, Kelemen Ferenc, Koller Istvánné, Lengyel Györgyné, Makra István, Mayer Tamás, Nagy Lajosné, Nagy Olga, Németh Ferenc, Németh Károlyné, Oláh István, Rovák Ferencné, Ruttmayer Józsefné, Sáhó Nándorné, Simigla Lajosné, Schermann László, Solti Jánosné, Dr. Szalay Sándorné, Szarvas Miklósné, Szerencse László, Szőke István, Szőke Sándorné, Tamasits Dezsőné, Dr. Tárnok Tiborné, Tóth Istvánné, Török Sándor, Vajda Istvánné, Virágh Lajosné, Vörös Lászlóné, Vörös Zsuzsanna Irma. Emléklappal jutalmazták Nagy Pétert, Jankovits Györgyöt és Dr. Perédy Lászlót.

Az ünnepség végén a Magyar Klarinét Együttes műsorát élvezhették a résztvevők.