





30 éves a Szabadhegyi Közoktatási Központ
Fennállásának harmincadik évfordulója alkalmából 2008 november 28-án rendeztek ünnepséget a Szabadhegyi Közoktatási Központ, Magyar-Német Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium épületében.
A rendezvényen a győri önkormányzat részéről jelen volt dr. Ottófi Rudolf és Simon Róbert Balázs alpolgármester. Dr. Ottófi Rudolf köszöntő beszédében méltatta az intézmény sokoldalú eredményeit, a harminc év sikereit, amely az itt folyó megalapozott szakmai munkának köszönhető. Módos Dezső az iskola igazgatója az intézmény múltjáról és jelenéről számolt be.
Az ünnepségen korábbi igazgatók, illetve más intézmények vezetői is részt vettek. Az iskola diákjai színes műsorral készültek a jeles eseményre, amely során a településrész és az iskola történelmét is bemutatták, megemlékeztek azokról az emberekről, akiknek a neve szorosan kötődik intézményükhöz.
A mai Szabadhegyi Közoktatási Központ, Magyar-Német Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1978-ban általános iskolaként nyitotta meg kapuit a József Attila lakótelepen. A Szabadhegyi Közoktatási Központ 1988-tól az értékközvetítő és képességfejlesztő program szerinti oktatással tett szert országos elismertségre. Ehhez igazodik a tantárgyi rendszer, amely bővebb a megszokottnál: kommunikációt, informatikát, önismeretet, néptáncot, színjátszást, vizuális kultúrát és még megannyi tudást közvetít a gyermekek felé.
1996-ban indult el a gimnáziumi képzés, 2000-ben a szomszédos Lepke úti óvodával integrált, közös irányítású intézményként 3-tól 18 éves korig fogadják a gyerekeket. Nyolc éve az országban elsőként vezették be német és angol nyelven az Európa-stúdiumot az első osztályokban. 2002 novemberében az iskola elnyerte az Európa Nyelvi Díjat.
Újabb nagy előrelépést jelentett az intézmény életében, amikor 2006-ban Győr város önkormányzata, az Audi Hungária Motor Kft., a Pro Schola Alapítvány és a Szabadhegyi Közoktatási Központ négyoldalú megállapodás keretében szerződést írt alá a magyar-német óvodáról és iskoláról.
Az ünnepség végén Simon Róbert Balázs alpolgármester emlékszalagot kötött az iskola zászlajára, végezetül pedig Módos Dezső igazgató oklevéllel köszönte meg azok tevékenységét, akik sokat tettek a Szabadhegyi Közoktatási Központért.