





A csütörtöki közgyűlésről
Győr-Szol - egységes vállalat Győrben, a mikro- és kisvállalkozások munkahelymegőrzést segítő támogatása, az önkormányzati beruházások jelenlegi helyzete, az árvízkárosultak támogatása a győri közgyűlésen…
A 2010. június 24-én megtartott, nyár előtti utolsó városi közgyűlés első témája a Győri Kommunális Szolgáltató Kft., a GYŐRHŐ Győri Hőszolgáltató Kft., a Győri Városfejlesztési Kft., valamint az INSZOL Győri Vagyongazdálkodó és Szolgáltató Zrt. GYŐR-SZOL Győri Közszolgáltató és Vagyongazdálkodó Zrt-be történő beolvadásáról szóló 2. (jogi) döntéshozatal, a beolvadással kapcsolatos dokumentumok jóváhagyása, és a GYŐR-SZOL Zrt. Alapító Okiratának módosítása volt.
Ezzel kapcsolatban Borkai Zsolt polgármester a pénteki városházi sajtótájékoztatón elmondta, a közgyűlési döntés alapján Győr városának egységes vállalata lesz. A polgármester megköszönte az önálló cégek vezetőinek a munkát, amely lehetővé tette, hogy kitűnő alapokról, de az eddigieknél még hatékonyabban működjön a vállalat, és köszönetet mondott mindazoknak, akik az előkészítő munkában részt vettek.
Sági Géza a Győr-Szol vezérigazgatója hozzátette, az első, februári döntés óta nagy munkát végeztek el. Megtörtént a cégek gazdasági átvilágítása, elkészültek a Győr-Szol alapdokumentumai, amelyeket a közgyűlés elfogadott. Ezeket benyújtják a cégbíróságra, és a döntés után, szeptember 30-ával olvadhatnak be a cégek.
Sági Géza hangsúlyozta, több mint kilencszáz munkavállalójával az egyik legnagyobb győri cég jön létre. Az egységes vállalat győri modellként is említhető, amely méreteit tekintve is egyedülálló az országban. Kiemelte, az eddigi cégek összevonásával jelentős megtakarítást, és hatékonyabb működést várnak.
A teljes tevékenységet öt igazgatóság fedi majd le, a távhőszolgáltatási, a városgazdálkodási, a vagyongazdálkodási, a beruházási és kivitelezési, valamint a gazdasági és pénzügyi igazgatóság. A vezérigazgató zárásként elmondta, a váltásnak úgy kell történnie, hogy az a lakosság számára nem okozhat problémát, elsőként csak annyit észlelhetnek, hogy a számlákon a Győ-Szol logója szerepel majd.
A képviselők döntöttek a mikro- és kisvállalkozások munkahelymegőrzést segítő támogatásáról.2010. május 14. napjával bezárólag 313 pályázat érkezett. A 313 pályázatból 29 olyan pályázó volt, aki a formahibás pályázatát ismételten benyújtotta. A beérkezett pályázatokat a Polgármesteri Hivatal munkatársai formai és tartalmi szempontból átvizsgálták. Az átvizsgálás eredményeként megállapítható, hogy 246 olyan pályázat érkezett, mely a pályázati felhívásban foglalt valamennyi követelménynek megfelelt. Az elfogadható pályázatokból - a rendelkezésre álló keretösszeget figyelembe véve - 159 pályázat részesülhet támogatásban, mely mindösszesen 283,4 munkahely megtartását szolgálja. A maradék hibátlan pályázat, valamint egy részben támogatott pályázat a tartalékkeretbe kerül. Ezen pályázók abban az esetben részesülhetnek támogatásban, ha a nyertes pályázók valamelyikével nem kerül sor a támogatási szerződés megkötésére, vagy a támogatási szerződés megszüntetésre kerül és ezért támogatási összeg szabadul fel.
A pályázatokat 2010. június 11. napján áttekintette a frakciók, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Győri Ipartestület, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége képviselőiből álló ad hoc bizottság. Az ad hoc bizottság elfogadta a formai és tartalmi átvizsgálás eredményét.
Ezek alapján az alábbi vállalkozások nyertek támogatást (innen letölthető).
A közgyűlésen tájékoztató hangzott el az önkormányzati beruházások jelenlegi helyzetéről. Az anyagban szó esik többek között az iparosított technológiával épült, továbbá a távhővel ellátott lakóépületek energiatakarékos felújításáról, a Győr és térsége hulladékgazdálkodási rendszer kialakításáról, a Győr városi IP kamerarendszer bővítéséről, a Szemünk Fénye Programról, útépítési feladatokról, a lakóutca programról, az Új Bácsai út építéséről, a Széchenyi tér rekonstrukciós munkáiról, csapadékvíz-elvezetési programról, kerékpárutakról, óvodabővítésről, és a Műjégpálya fogadóépület felújításáról.
Mint ismeretes, a Négy Évszak Fesztivál nyárnyitó rendezvényén – a hagyományokkal szakítva – az idén nem tartották meg a tűzijátékot. A polgármesteri előterjesztés szerint ennek költségét, összesen egymillió forintot az árvízkárosultak javára fele-fele arányban Mezőörs és Bőny önkormányzatának ajánlja fel a győri önkormányzat.
A testület elfogadta a Győr Belváros behajtási rendjének szabályozásáról szóló önkormányzati rendeletet is,amely az eddigieknél szigorúbb behajtási szabályokat határoz meg. Ezzel kapcsolatban a közgyűlésen elhangzott, a rendelet célja kiszűrni a jogosulatlan behajtókat, autómentesíteni a gyalogoszónát, de biztosítani az áruszállítást és az ott lakók bejutását.
Valamennyi napirendi pont, és anyagaik itt olvashatók.