Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

A Pannon-Work iskolaszövetkezet ösztöndíjasai lettek

Az öt hónapra szóló, havi 10 ezer Ft-ot jelentő támogatásra közel húszan pályáztak, s közülük ötöt választott ki az adományozást szervező Universitas-Győr Alapítvány által felkért bíráló bizottság. A Pannon-Work ösztöndíjasa lett a tatai Rendes Ágnes és a dombóvári Stickl Tamás (gazdálkodási egyetemi szakosok), a dunakiliti Szitás Evelin (gazdálkodási főiskolai), a bajnai Kecskeméti Anna (gazdasági informatikus) és a séi Tóth Eszter (jogász).

- Nagyra becsülöm a Pannon-Work Iskolaszövetkezet diákmunka szervezésben végzett eddigi eredményes munkáját, a több mint másfél évtizedes korrekt és segítőkész együttmuködésüket – mondta el köszöntőjében dr. Szekeres Tamás rektor. A cég menedzsmentjének napi munkáját az egyetem, a hallgatóink iránti elkötelezettség motiválja, s ez véleményem szerint sikerességük egyik legfontosabb eleme. Az Iskolaszövetkezet megbízásai összhangban vannak hallgatóink lehetőségeivel és igényével, tervezett karrierépítésükkel.

A cég rugalmas kereseti lehetőségeket kínál, így a tanulmányok finanszírozása mellett hallgatóink családjuk szociális helyzetén is javíthatnak. Egyre több területen kínálnak a tanulmányok szakmai tartalmához kapcsolódó gyakorlati – és egyben kereseti – lehetőségeket. Több cégnél egykori diákmunkások – ma a menedzsment tagjai – kérik és alkalmazzák hallgatóinkat. Így ezzel az ösztöndíjjal a munka és a tanulmányok szorosabban kapcsolódnak össze.



A Pannon-Work Iskolai Szövetkezet első alkalommal 2006. áprilisában adományozott ösztöndíjat a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak. A győri Kollár Katalin (nemzetközi kapcsolatok szak), a péri Varga Katalin (nemzetközi kommunikáció), a sásdi Berndt Fruzsina (gazdálkodási egyetemi kiegészítő) és az adonyi Eizenberger Máté (gazdasági informatika) voltak az első ösztöndíjasok.
A 2006. októberi, második ösztöndíjas csapatban a győri, gazdálkodási egyetemi szakos Potyondi Viktória, a veszprémi, nemzetközi kapcsolatok szakon tanuló Soós Katalin, a szintén veszprémi, szociális munkás képzésben részt vevő Tomor Nikolett és a tahitótfalui, környezetmérnök-jelölt Kristóf Andrea szerepelt.

A Széchenyi István Egyetem kiváló tanulmányi eredményt felmutató hallgatói a Köztársasági és a tanulmányi ösztöndíj mellett - az Universitas-Győr Alapítvány szervezésében - tanévenként 20 "Győri Universitas", félévente 15 zenekari és 10 Wáberer’s ösztöndíjat nyerhetnek el. Az alapítvány ösztöndíjprogramjának anyagi hátterét a személyi jövedelemadóból felajánlható 1 % és a Győrben diplomát szerzett egykori hallgatók felajánlásai teremtik meg. Szemerey Loránd, az egyetem egykori hallgatója, ma az egyik legnagyobb hazai szállítmányozói cég tulajdonosa a mérnöktanár szak legjobbjainak adományoz ösztöndíjat. Palotai Zoltán és Szabó Róbert volt győri hallgatók is magánösztöndíjakat alapítottak a mérnöktanár szak jelenlegi hallgatóinak. Az egyetem legendás tanár egyéniségeiről elnevezett dr. Klatsmányi Tibordr. Varga LászlóÖsztöndíjakat az építőmérnöki, építészmérnöki szakon tanulók legjobbjai nyerhetik el. A Horváth Ede Díjat a nyár elején adják át az Emlékdíjat alapító kurátorok. A Pannon Work győri cég ösztöndíjasai egyúttal az iskolaszövetkezet tagjai, munkavállalói. – számolt be Winkler Csaba, az egyetem sajtótitkára.