Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

Átadták a Fogyatékossággal Élők Átmeneti és Napközi Otthonát

A Török István út 1. szám alatt kialakított Fogyatékossággal Élők Átmeneti és Napközi Otthonát december 18-án, kedden adták át…

Az ünnepségen Panker Mihály, az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény igazgatója köszöntötte a vendégeket, majd az otthon fiataljai adtak megható musort a megjelenteknek.

Dr. Somogyi Tivadar az Egészségügyi, Szociális és Lakásügyi Bizottság elnöke köszöntőjében elmondta, egy társadalom szociális érzékenységét legjobban az mutatja, miként gondoskodik időseiről, gyermekeiről, a rászorulókról, a fogyatékkal élőkről. Hozzátette, a győri közgyulés szociális ügyekben mindig nyitott volt.

A szülők nevében Gelleyné Gálos Éva mondott köszönetet az intézmény dolgozóinak, az önkormányzatnak és az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézménynek.

Az otthont Borkai Zsolt polgármester adta át, aki megköszönte a fiataloknak a szívhez szóló musort. Mint mondta, nagy öröm látni a vidám arcokat ebben az új otthonban. A polgármester hangsúlyozta a segítségnyújtás fontosságát, az egymásért vállalt felelősség nélkülözhetetlenségét. Hozzátette, a győri városvezetés a korábbi években is szociálisan érzékeny volt, és szociálisan érzékeny ma is, amit jól mutat ez a teljes egészében akadálymentes, valamennyi jogszabályi előírásnak és szakmai követelménynek megfelelő intézmény is.

Panker Mihály elmondta, a felújítás 109 millió 356 ezer forintos önkormányzati, és 11 millió forintos minisztériumi támogatással valósult meg. A beruházás során az épületben 32 fő számára megfelelő nappali ellátást, valamint tíz főt befogadó átmeneti otthont alakítottak ki. A nappali ellátásban nyolc, az átmeneti ellátásban tíz kolléga dolgozik.

Az épület alapterülete mintegy nyolcszáz négyzetméter, négy pavilonból áll, amelyek közül kettő ad helyet a nappali ellátásnak, egyben az átmeneti otthon lakószobái, közösségi helyiség, orvosi szoba, nővér szoba található. A negyedik pavilonban étterem, konyha és egyéb kiszolgáló helyiségek muködnek.

Az átmeneti otthonban a város közigazgatási területén élő, fogyatékossággal rendelkező, saját otthonukban átmenetileg önellátásra képtelen személyeket fogadnak. Segítséget nyújtanak a fogyatékossággal élőknek és hozzátartozóiknak abban az esetben is, ha a hozzátartozók a felügyeletre, gondozásra szoruló családtagjukat időlegesen valamilyen okból nem tudják ellátni.

A napközi otthonban elsősorban az értelmi fogyatékossággal, vagy egyéb sérültséggel, halmozott fogyatékossággal élő, de önellátásra részben, vagy segítséggel képes fiataloknak és családjaiknak nyújtanak szakmai segítséget, a nappali ellátás biztosításával.