Átadták a „Nemzetiségekért” díjakat

Az év utolsó közgyűlésén Borkai Zsolt polgármester adta át a Győr Megyei Jogú Város „Nemzetiségekért” díjakat egy személy és két közösség részére…

Magyar Józsefné a lengyel nyelvi kultúra és hagyományok ápolása terén kifejtett több évtizedes kiemelkedő tevékenysége, valamint a győri lengyel közösség érdekében végzett aktív munkája elismeréseként vehette át az elismerést. A FORTE MODERN Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. az örmény nemzetiségi önkormányzat munkájának és rendezvényeinek támogatásáért kapta a díjat, míg a Magyarországi Németek Győr és Környéke Érdekképviselete és Kulturális Egyesületének Hazai Dallamok Kórusa a német nemzetiség kultúrájának és hagyományainak megőrzése érdekében végzett értékteremtő és közösségépítő munkája elismeréseként vehette át az elismerést.