





Az E-közigazgatásról tárgyaltak
Győrben ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetségének Informatikai Bizottsága…
Dr. Ipkovich György, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere, az MJVSZ Informatikai Bizottság elnöke vezetésével a győri városháza dísztermében zajlott a kétnapos konferencia 2008 december 3-án és 4-én.
Dr. Ottófi Rudolf, Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere, az MJVSZ (Megyei Jogú Városok Szövetsége) Informatikai Bizottság alelnöke köszöntötte a város nevében a megjelenteket, és adott rövid ismertetést Győrről, a fejlesztési elképzelésekről, a város lehetőségeiről.
Az esemény sajtótájékoztatóján az alpolgármester elmondta, az első napon Bódi Gábor infokommunikációs és e-közigazgatási szakállamtitkár tartott előadást, a második napon az előadások központjában szintén az E-közigazgatási fejlesztések lehetőségei álltak.
Az ülésen többek között Reider Ernő az informatikai csoport vezetője a győri E-közigazgatás szolgáltatásait mutatta be, és a jövőbeni fejlesztési tervekről, többek között egy újfajta ügyfélhívó rendszerről beszélt. Éles László az Infoartnet vezetője avárosi kulturális eseménynaptárhoz kapcsolt on-line szállásfoglalás lehetőségeiről számolt be.
Az Informatikai Bizottság ülésén a 23 megyei jogú város szakértői és a meghívott vendégek, szakemberek vitatták meg az önkormányzatok működését alapvetően érintő e-közigazgatás aktuális kérdéseit.
Az ülés témáinak középpontjában az e-közigazgatás alapjainak, keretrendszerének újragondolása, a rendszer fejlesztési lehetőségeinek megvitatása állt. Ugyanakkor a résztvevők betekintést nyertek a legújabb informatikai fejlesztések és elektronikus alkalmazások körébe is.
A központi törekvésekkel összhangban, a közigazgatás teljesítményének növelése és az igazgatási rendszer korszerűsítése érdekében a nagyvárosok önkormányzatainál kiemelt szerepet kap a működés elektronizálása, az elektronikus szolgáltatások kiépítése és fejlesztése. A térinformatika, a virtuális szerverek és más korszerű informatikai megoldások, technológiák alkalmazása révén cél a hatékony, szolgáltató közigazgatás megteremtése, a hatósági feladatok korszerű ellátása, az ügyfelek gyors és pontos kiszolgálása.
Kéringer Zsolt, a bizottság titkára rávilágított, cél egy alkalmazás szolgáltatási központ megteremtése, amely révén nem csak a megyei jogú városok, de a kisebb települések is közelebb kerülhetnének az e-szolgáltatások kiépítéséhez, valamint előmozdíthatja az e-közigazgatás egységesebb fejlesztését is.
A bizottsági ülésen az e-közigazgatás területére irányuló pályázatok ismertetése is helyet kapott.