Az első Széchenyis jogi doktorok avatása Győrött
A Széchenyi István Egyetem nyolcadik győri jogászévfolyamának ötvennégy végzettjét az intézmény hangversenytermében tartott doktorrá avató ünnepségen köszöntötték az egyetem vezetői, a szülők, a családtagok, a barátok.Győrben első alkalommal avatták jogi doktorrá az egyetem e szakon végzettjeit. Az első hét győri évfolyam jogi doktorai az Eötvös Loránd Tudományegyetem diplomáját kapták. A frissdiplomások a rektori jogarra tették esküjüket.
Kiemelkedő tanulmányi munkája alapján a győri Borbély Veronika, Kószás Eszter, Kőhidi Ákos, Petrovicz Anita, Vígh Edit, a székesfehérvári Börcsök Zsuzsanna, a szombathelyi Dankovics Orsolya, az esztergomi Ivanov Márta, a budapesti Karácsony Gergely, a miskolci Mélypataki Máté, a soproni Tunkel Veronika, a váci Perjési Eszter „summa cum laude” minősítésu diplomát vehetett át. „Cum laude” oklevelet 14 friss diplomás, „rite” bejegyzésut 14 fő kapott.
A Széchenyi István Egyetem jogászképzése tizenkét évvel ezelőtt, a nagy hagyományú Győri Jogakadémia megszunése után 103 évvel, 1995-ben egyetemi szakként tért vissza a Nyugat- és Felső-Dunántúl meghatározó városába. A szak újbóli meghonosítását a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemmel kialakított képzési együttmuködés és az Universitas-Győr Alapítvány anyagi támogatása tette lehetővé. A Széchenyi István Egyetem 2002. őszétől felmenő rendszerben, saját jogon indította a jogász szakot, s ezzel teljessé és „győrivé” vált a Széchenyi István Egyetemen folyó jogászképzés.
A jogász szak a Széchenyi-egyetem egyik meghatározó pillére lett, s ebben a térségben – az erős gazdasági háttérnek és a kisebb oktatott létszámnak köszönhetően – nincs elhelyezkedési gond – mondta el dr. Szekeres Tamás rektor.
Győrbe meghatározóan hét dunántúli megyéből jönnek a szakra, s az elhelyezkedéskor túlnyomórészt ugyanezt a földrajzi térséget választják a végzettek. A klasszikus bírósági, ügyészségi, ügyvédi álláshelyek mellett előtérbe kerültek a közigazgatási, a banki, a gazdasági, a pénzügy jog szakterületei – s így dr. Szalay Gyula dékán munkaerőpiaci, elhelyezkedési adatokkal, a képzés térségi pozícióinak erősítésével alátámasztva szemléltette a győri jogi kar munkaerőpiaci hátterét.
Az Universitas-Győr Alapítvány a kezdetektől kiemelten támogatta a jogászképzés fiatal oktatóit is, a doktori iskolába járóknak külön ösztöndíjat adott, ad. Az elmúlt egy hónapban az alapítvány támogatottjaként a Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának három fiatal oktatója – dr. Szegedi András, dr. Kovács Gábor és dr. Pálvölgyi Balázs – védte meg doktori programját, s szerzett PhD fokozatot.-számolt be Winkler Csaba, az egyetem sajtótitkára.
Megosztás: