Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

Az ifjúsági koncepcióról

A város közgyulése legutóbbi, április 17-i ülésén fogadta el Győr Megyei Jogú Város ifjúsági koncepcióját és cselekvési tervét…

A koncepcióról Borsi Róbert önkormányzati képviselő elmondta, annak megalkotásában több mint 50 együttmuködő partner, alapítványok, iskolák, civil szervezetek, magánszemélyek vettek részt. Hozzátette, Magyarországon a hatályos önkormányzati szabályozás ifjúsági ügyekben inkább megengedő, mintsem korlátozó. Ha egy önkormányzat tenni akar, akkor maga döntheti el, hogy milyen koncepciót kíván érvényesíteni ezen a területen.

A koncepciónak nem célja, hogy az ifjúság helyett mások oldják meg problémáikat, hanem az, hogy a fiatalok az önszerveződés lehetőségeinek birtokába juthassanak, és azzal élni tudjanak. A koncepció 0-29 éves korig mintegy 40 ezer fiatalt érint, amely a város lakosságának közel harmada.

Kiemelt célterületként jelenik meg többek között a szociális és egészségügyi ellátás, az oktatás, a társas és közösségi élet, gyermek és ifjúsági érdekvédelem, a pályaválasztás, az első lakáshoz jutás és a munka lehetősége.

A hat évre szóló koncepció mellett a közgyulés elfogadta a két évre szóló cselekvési tervet is, amely egy rövidebb távra határozza meg a konkrét feladatokat. Ezek között különböző megelőzési feladatok, lakótelepi programok, előadások, tanulók, szülők és munkaadók közötti kapcsolatépítés, ifjúsági közösségi tér kialakítása, a helyi ifjúsági érdekképviseleti szervek megerősítése, a fiatalok bevonása a civil szerveződésekbe, diákprogramok erősítése, diákfesztivál létrehozása.

Letölthető:
Ifjúsági koncepció
Cselekvési terv


A szenvedélybetegek nappali ellátásáról

Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester kifejtette, korunkban egyre nagyobb problémát jelentenek a kábítószerek és a szenvedélybetegségek. Mint mondta, a pszichiátriai és szenvedélybetegekre jellemző, hogy saját érdekeiket kevésbé képesek felismeri és képviselni, így ellátásuk megszervezése nagy körültekintést igénylő feladat.

A Baptista Szeretetszolgálat a Kálvária Egyesülettel együttmuködve felkereste az önkormányzatot azzal, hogy a pszichiátriai és szenvedélybetegek nappali ellátásában együttmuködnének. Jelenleg az ingatlan kiválasztása, az ellátásra alkalmas épület felmérése zajlik.

Dr. Somogyi Tivadar elmondta, a kábítószer használók esetében fontos a prevenció és a gyógyítás, a rehabilitáció, a társadalomba való visszailleszkedés segítése pedig a legnehezebb feladat.  A nappali ellátás az öntevékenységre épülve biztosítja a kulturális, szabadidős, képzési, családi programok, találkozók lebonyolítását. A feladat ellátásához az állami finanszírozás és pályázati források mellett az önkormányzat kiegészítő támogatást és az épület térítésmentes használatát biztosítaná.