





Civilek egy polgári társadalomban
A polgári társadalmakban az egyének kisebb nagyobb közösségi célok megvalósítása érdekében létrehoznak különféle szervezeteket, amelyek keretén belül a fenti célokat, életüket színesítő programokat igyekeznek megvalósítani. A megvalósítás során különféle anyagi lehetőségek kínálkoznak, melyeket megragadva önállóan megteremtik működésük lehetőségét. Természetesen a társadalom, az a környezet, ahol élnek és tevékenykednek, segítheti ezeket a célokat. Segítheti különböző alapok létrehozásával, amelyeket valamelyik állami szervezeten keresztül lehet megpályázni, Léteznek olyan önkormányzatok, melyek maguk is segítenek ezen szervezetek céljai megvalósításában. Ilyen a győri önkormányzat is, mely kifejezetten támogatja a civil szervezetek működését. Ismerjük az évenkénti un. Civil Pályázatot, vagy az Egyházi Pályázatot, melyre a civil szervezeteknek illetve a történelmi egyházaknak nyílik lehetőségük támogatást szerezni.
Ez az est egy elképzelt sorozat első része. Jó lenne havi-kéthavi rendszerességgel megismerkedni megint 2-3 civil szervezet tevékenységével. Mindannyian tanulhatunk belőle. Néha illik megpihenni, és visszanézni, hol is tartunk ma?
A sorozat nyitásaként ezért hívtam meg egy győri kisebb, egy nagyobb civil szervezetet, illetve egy országos méretű, az egyik legnagyobb civil szervezetet.
Résztvevők: Méhecske Közhasznú Alapítvány előadó: Székely Márta elnök
A hátrányos helyzetűek egy elidegenedett társadalomban
Regionális Onkológiai Alapítvány előadó: dr. Sipőcz István alelnök
Működhetne az egészségügy alapítványok nélkül?
Keresztény Értelmiségiek Szövetsége előadó: dr. Osztie Zoltán orsz. elnök
”Civil radikalizmus”
2010. május 13. 17 óra. Városháza díszterem
Dr. Ottófi Rudolf
alpolgármester