Díjak a legjobb közlekedési diplomamunkát készítőknek

A Budapesti Muszaki és Gazdaságtudomány Egyetemről 12, a győri Széchenyi István Egyetemről 8, a Szent István Egyetemről 2, a Miskolci Egyetemről és a Nyugat-Magyarországi Egyetemről 1-1 frissdiplomás pályázott. A zsuri két első, négy második és két harmadik díjat adományozott a legjobb diplomadolgozatok készítőinek. A győri egyetem pályázói 3 díjat kaptak.

A KTE Országos Elnöksége I. díjjal és 50 ezer Ft pénzjutalommal ismerte el Bencze Zsolt építőmérnök „Az M6-os autópálya salaktöltésein végzett minősítő vizsgálatok elemzése” címu diplomamunkáját. A friss diplomás mérnök konzulense dr. Szepesházi Róbert egyetemi adjunktus volt.

II. díjas lett, s 30 ezer Ft-os jutalmat vehetett át Tóth Gergely Zoltán közlekedésmérnök „Rugalmas közlekedési rendszerek megvalósíthatósága Budapesten” pályamuvéért. Konzulensként dr. Horváth Balázs egyetemi adjunktus támogatta a diplomamunka elkészítését.

III. díjat, s vele 25 ezer Ft-ot kapott Borsos Attila közgazdász „A marketing lehetőségei a közúti közlekedésbiztonság javításában” pályamu konzulense dr. Koren Csaba tanszékvezető egyetemi tanár volt. – közölte Winkler Csaba, az egyetem sajtótitkára.