Első világháborús emlékek Isonzó és Doberdó térségében
Magyarországi, német és szlovén egyetemek tizenkét hallgatója vett részt a Nemzetközi Kommunikáció Tanszék által 2006. szeptemberében szervezett egyhetes doberdói és isonzói kutatótáborban. Az első világháború idején ebben a térségben volt a világtörténelem eddig leghosszabb és legtöbb áldozatot követelő hegyi csatája. A Széchenyi István Egyetemről a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar és a Muszaki Tudományi Kar hat hallgatója dolgozik a programban.
- A 2007. augusztusáig tartó nemzetközi program célja a különböző nemzetek e térségben található első világháborús emlékhelyeinek felkutatása és dokumentálása, igényes történelmi ismertetők készítése. A programban részt vevő hallgatók a gazdag dokumentációs anyagot tartalmazó könyvvel, fotók készítésével, bemutatásával állítanak emléket a háborúban e tájékon elesett nagyapák, dédapák, ükapák emléke előtt - mondta el dr. Garai Anna, témavezető.
A Geschichtswerkstatt Europa – Európai Történelmi Muhely „Különböző népek első világháborús emlékei az Isonzó völgyében és a Doberdói fennsíkon” címu nemzetközi program keretében rendezett fotókiállítását dr. Németh Viktor önkormányzati képviselő, a Győri Közgyulés Oktatási, Kulturális és Sportbizottságának elnöke nyitja meg. A megnyitó 2007. február 19-én, hétfőn 11 órakor a Győri Városháza aulájában lesz.
Az „Európai Történelmi Muhely” az „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft” Alapítvány és a „Robert Bosch” Alapítvány közös programja. A Muhely erősíti azokat a kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak a felelős és tudatos európai történelemszemlélet kialakulásához. A program győri témavezetője dr. Garai Anna, a Széchenyi István Egyetem egyetemi adjunktusa.
A nemzetközi hallgatói csoport tagjai: Tadei Koren történész (Ljubljanai Egyetem), Alexander de Ahsbahs történész (Münsteri Egyetem), Thomas Leopold szociológia (Bambergi Egyetem). A győri Széchenyi István Egyetemen tanuló hallgatók: Erdei Attila mérnök informatika, Koncz Katalin építőmérnöki, Rádonyi Eszter gazdasági informatika, Varga Katalin nemzetközi kommunikáció, Szentmiklósi-Nagy Csongor nemzetközi kapcsolatok. Győr Zoltán Péter M.A., a győri egyetemen tanult, ma okleveles nemzetközi kapcsolatok szakértő. Lugosi Nóra a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar idegenforgalom és szálloda szakos hallgatója. Fülöp Tamás építőmérnöki szakon a Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanul.
A hallgatók szakmai munkáját dr. Bedécs Gyula, az Isonzó Baráti Kör tiszteletbeli elnöke több évtizedes tapasztalatával segíti. Sebestyén János a program informatikai szakértője.