





Hangversenykórussá minősítették a Győri Pedagógus Énekkart
A közelmúltban rendezték meg az „Éneklő Magyarország” országos minősítő hangversenyét, melyen a vegyeskarok kategóriában hangversenyfokozatot ért el a Győri Pedagógus Énekkar. A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége által delegált szakértő zsűri az értékelésben kiemelte a kórus programjának merész sokszínűségét, a művek hitelesen korhű, stílusos megszólaltatását, a szólamok önmagukban való homogenitását és az előadásmód széles dinamikai és színbeli skáláját.
A 60 éves énekkar 1949 óta szerves része a város zenei életének, és meghatározó tagja a régió kórusmozgalmának.
Megalakulásától a kodályi tanítást – „az élet zene nélkül nem lehet teljes” – vallva szolgálja a város zenei életét, és reprezentálja a magyar amatőr kórusmozgalmat külföldi és hazai kapcsolatait ápolva és bővítve. Tagjai képzett zenepedagógusok és muzsikakedvelő amatőrök, akik hisznek az együtténeklés örömében és a magyar zenekultúra terjesztésének fontosságában.
Az énekkart mindvégig nagy szakmai tudású karnagyok irányították: az alapító Fodor Kálmán, később Pethő Kálmán, majd a Liszt- és Kossuth-díjas Szabó Miklós, s közel tíz évig Jusztinné Ládi Etelka volt a művészeti vezetőjük. A 90-es évektől
Ennek a tudatosan építkező szakmai folyamatnak magasabb lépcsőfoka a most megszerzett minőségi fokozat, a hangversenykórus cím.
Az énekkar repertoárjában szerepelnek az európai és magyar zenekultúra klasszikusainak darabjai, de kortárs szerzők művei is. Vendégszerepeltek Erdélyben, a Felvidéken, Ausztriában, Németországban és Dániában, a nyáron pedig észak-olaszországi hangversenykörútra indulnak. Fontosnak tartják a rendszeres kapcsolattartást a határokon kívüli és a szórványmagyarsággal egyaránt.
Katona Tibor karnagy továbbra is magas mércét állít az együttes elé: a legközelebbi minősítésnél már kategóriájuk következő, legmagasabb fokozatának elnyerése a cél.