





HÁROMSZÁZNYOLCVAN FRISSDIPLOMÁS GYŐRBŐL
Az egyetemi élet befejezésének hagyományosan felemelő, ünnepi pillanata a diplomaátadó ünnepség. A végzett hallgatók, családtagjaik, barátaik és oktatóik, a város és a megye vezetői gyűlnek össze azért, hogy az alma mátertől búcsúzók átvegyék hosszú évek küzdelmének megérdemelt jutalmát, a szaktudásukról tanúskodó diplomát. Az elmúlt hét végén a győri Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar diploma átadóján 156-an, a Műszaki Tudományi Kar ünnepségén 224-en vették át oklevelüket. Mindegyik szaknál a nyelvvizsga követelmén teljesítése jelentette a legnagyobb próbatételt.
Az alapszakok végzettjei közül ezúttal is többen a győri mesterszakokon folytatják tanulmányaikat. A keresztféléves felvételi adatok szerint a Széchenyi István Egyetem országosan a negyedik legjobb mesterszakos jelentkezési adatot produkálta a 2010. februárjában induló képzéseknél. Az egyetem Karrier Irodájának elmúlt évvégi adatai szerint a végzettek 91%-a hat hónapon belül, a saját szakterületén kezdheti munkáját. A most végzettek hasonló elvárásokat fogalmaztak meg, s ugyanilyen arányban választanák újra a győri egyetemet, eddigi szakjukat.
A diplomaátadó ünnepségeken a legnépesebb szak a gazdálkodási és menedzsment volt. A bolognai rendszerű képzésben most első alkalommal végeztek, a nappalin
Mérnök informatikus mesterszakon most első alkalommal végeztek, s vettek át diplomát a képzés résztvevői. A mérnöktanár mesterszak a győri egyetem sikerképzése. Dr. Vásárhelyi Zsuzsanna szakvezető nagy eredménynek tartja, hogy ezúttal már a harmadik évfolyam 14 végzettjét avathatták okleveles műszaki pedagógussá, s közülük kilencen kiváló minősítéssel fejezték be tanulmányaikat.
„Önök most nagyrészt elhagyják a Széchenyi István Egyetemet, azt a biztonságos szigetet, amelyen munkatársaimmal együtt arra készítettük fel Önöket az elmúlt évek során, hogy meg tudjanak felelni a kihívásoknak, amelyekkel életükben találkozni fognak” – e szavakkal búcsúztatta a frissdiplomásokat dr. Józsa László, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar dékánja. „Reményeink szerint Önök elsősorban itthon akarják hasznosítani tudásukat, felnevelni gyermekeiket, megteremteni családi boldogságukat és szakmai karrierjüket. Ma nem kevesen külföldön képzelik el a jövőjüket. Mi csak kérni tudjuk, hogy ne tegyék. Járják a világot, az Európai Uniót, s hozzák haza megszerzett ismereteiket, s hasznosítsák azt itthon úgy, ahogy azt az idén 150 éve elhunyt névadónk, Széchenyi István tette” – adta útravalóul a professzor.