HIRDETMÉNY A TELEPÜLÉSRÉSZI ÖNKORMÁNYZATI TESTÜLETI TAGOK VÁLASZTÁSÁRÓL

Győr Megyei Jogú Város Helyi Választási Bizottsága a településrészi önkormányzati képviselők választását GYŐR-BÁCSA, GYŐR-GYIRMÓT, GYŐR-KISMEGYER, GYŐR-LIKÓCS, GYŐR-MÉNFŐCSANAK, GYŐR-SZENTIVÁN és GYŐR-ÚJVÁROS településrészeken 2011. JANUÁR 23-RA (VASÁRNAPRA) tűzte ki.

Szavazni 8,00 órától 18,00 óráig lehet a következő szavazóhelyiségekben:
BÁCSA településrészen:                            Kisbácsai Általános Iskola, Sövény u. 15.
                                                                       Bácsai Művelődési Ház, Heltai J. u. 8.
GYIRMÓT településrészen:                      Gyirmóti ÁMK, Szent László u. 35-37.
KISMEGYER településrészen:                 Kismegyeri Általános Iskola, Arató u. 5.
LIKÓCS településrészen:                          Likócsi Közösségi Ház, Esztergető u. 12.
MÉNFŐCSANAK településrészen:         Petőfi S. ÁMK Iskola, Győzelem u. 12.
                                                                       Petőfi S. ÁMK, Kisdobos u. 1-5.
SZENTIVÁN településrészen:                   Móricz Zs. Ált. Iskola, Vajda u. 25.
                                                                       Váci M. Ált. Iskola, Váci M. u. 3.
ÚJVÁROS településrészen:                       Újvárosi Művelődési Ház, Liget u. 55.
                                                                       Bercsényi M. Gimnázium, Cinka P. u. 2.

A településrész választópolgárai a névjegyzékbe való felvételükről, illetőleg a szavazással kapcsolatos tudnivalókról külön értesítést nem kapnak.
A névjegyzék 2010. december 8. és 12. között kerül közzétételre. Megtekinthető a Polgármesteri Hivatal Győr, Árpád u. 36. alatti épületében a Népességnyilvántartó Részleg I. emelet 4. sz. helyiségében.
Bácsán                       4
Gyirmóton                 2
Kismegyeren            2
Likócson                   2
Ménfőcsanakon        3
Szentivánon               4
Újvárosban                3
településrészi önkormányzati képviselő megválasztására kerül sor.

A választást jelölés előzi meg. Településrészi önkormányzati képviselő-jelöltté az a településrészen lakó, választójoggal rendelkező személy válik, akit a településrész választópolgárainak 0,5 %-a, de legalább 15 választópolgár jelöltnek ajánlott. Ennek megfelelően
Bácsán                              24
Gyirmóton                       15
Kismegyeren                    15
Likócson                          15
Ménfőcsanakon               39
Szentivánon                      39
Újvárosban            22
fő ajánlása szükséges a jelöléshez.

Jelöltet ajánlani 2010. december 3-tól 16-áig a településrészi önkormányzati képviselő-jelöltnek javasolt személyeknél, illetve a megbízottjaiknál található - a Választási Iroda által hitelesített - ajánlóívenlehet. Jelöltet bejelenteni - forma nyomtatvány kitöltésével - legkésőbb 2010. december 16.-án 16,00 óráig lehet a Helyi Választási Bizottságnál (Polgármesteri Hivatal Győr, Városház tér 1., I. em. 43-44.).

Egy választópolgár csak egy jelöltet ajánlhat.

A jelölő szervezet Helyi Választási Bizottsághoz történő bejelentési határideje ugyancsak 2010. december 16.-án 16,00 óra.

A jelölt, illetőleg a jelölő szervezet bejelentéséhez szükséges formanyomtatványok, valamint a jelölt ajánláshoz szükséges hitelesített ajánlóív beszerezhető a Helyi Választási Irodánál (Polgármesteri Hivatal Győr, Városház tér 1., I. em. 43-44.).

Megválasztott településrészi önkormányzati képviselők azok a jelöltek lesznek, akik a  legtöbb szavazatot kapják.
Szavazni személyesen, a személyazonosság igazolására szolgáló, érvényes okmányok felmutatásával lehet.
A mozgásukban gátolt választópolgárok számára lehetőség lesz mozgóurna igénybevételére is. Mozgóurnát a szavazás napján a szavazatszámláló bizottságnál kell igényelni írásban.

VÁLASZTÁSI IRODA