





LERAKTÁK AZ EGYETEMFEJLESZTÉS ALAPKÖVÉT
A beruházás ünnepélyes alapkőletételét 2009. október 30-án, pénteken tartották az egyetemi kampuszon. Hétmilliárdos összköltségvetésű, három éves egyetemfejlesztési projekt kezdődött…
A rendezvényen köszöntőt mondott dr. Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem rektora, aki elmondta, fontos állomás ez az egyetem életében. Az intézmény az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül, amely a mostani beruházással teljesedhet ki. Hozzátette, a közel hétmilliárdos beruházás nagyságrendje az intézmény megépítéséhez fogható. A rektor köszönetet mondott az önkormányzatnak azért a gondoskodásért, amellyel az egyetem iránt viseltetnek.
Dr. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke úgy fogalmazott, az egyetem névadója, Széchenyi az ország nagy építője volt, olyan műveket hozott létre, amelyek még ma is jelentősek, és tiszteletet érdemlőek. Az ő személyéhez méltó az a fejlesztés, amely az egyetemet jellemzi.
Dr. Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter hangsúlyozta, a pályázók közül a győri intézmény nyújtotta be a legjobb pályázatot, így a Széchenyi Egyetem nyerte el a legnagyobb összeget.
Győr Megyei Jogú Város nevében
A kivitelező konzorcium képviseletében Baksa Attila, a Zalai Általános Építési Vállalkozó Zrt. elnök-vezérigazgatója számolt be az építési munkálatokról. A projekt fő fejlesztési elemei közé tartozik az Új-Tudástér Oktatási és Közösségi Tér (
Az INNO-Share Regionális Tudástranszfer Központ (
Valamint az UNI-INNO Műszaki K+F Eszközpark és Technológia Transzfer Tér (1,2 Mrd Ft tervezett bekerülési költség): a projekt révén jelentős eszközberuházással gazdagodó és továbbfejlődő, a vállalati igényeket is figyelembe vevő, korszerű felszereltségű laborbázis hatékonyan támogatja a hallgatók gyakorlatorientált képzését, az oktatók, doktoranduszok tudományos kutató munkáját. Itt találnak otthonra a közös egyetemi-vállalati kutatási projektek is.
A győri Széchenyi István Egyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program TIOP-1.3.1 konstrukciója révén 6,5 milliárd forint uniós támogatásban részesül. Az intézmény által biztosított önerővel kiegészülve közel 7 milliárdos összköltségvetésű, három éves egyetemfejlesztési projekt célja egy európai színvonalú, környezete és a változások felé nyitott, az ipari, gazdasági szereplőkkel hatékonyan együttműködő, szolgáltató szellemű felsőoktatási intézmény kialakítása, illetve az ehhez szükséges infrastrukturális háttér megteremtése.
Az alapkőletétel során több, a mai napra és az egyetemre utaló tárgyat is elhelyeztek az épület alá kerülő tartályban, köztük a város ezüst emlékérmét is, amelyet