Magyar Szimfonikus Körkép - Győri Filharmonikus Zenekar

Karneváli muzsika, farsangi zene, keringők és polkák, báli táncok füzére alkotja a Győri Filharmonikus Zenekar február 13-i musorát. Megszólal a magyar, francia, osztrák és német zeneirodalom számos népszeru tétele Medveczky Ádám Liszt-díjas, Kiváló Muvész, együttes vezető karmesterének vezényletével.

1862 óta büszkélkedhet Győr városa önálló zeneegylettel, amelyet a világhíru győri születésu karmester, Richter János édesapja, Richter Antal alapított. Több szervezeti és muvészeti stáció után lassan negyven éve nyilvánították főhivatású zenekarrá.

Hazai és nemzetközi koncertsikerek mellett lemezfelvételek jelzik a Győri Filharmonikusok rangját. Tevékenysége ismert Ausztriában, Olasz-, Német-, Lengyel-, Cseh-, és Horvátországban, Luxemburgban, Hollandiában, Dániában, Boszniában és Szlovákiában.

Az évtizedek során a magyar és külföldi dirigensek tucatjai álltak a zenekar élén, köztük Lamberto Gardelli, Kobayashy Ken-Ichiro, Ludovit Rajter, Jurij Szimonov, Carlo Zecchi, Erdélyi Miklós, Kórodi András és a zenekar alapító Richter Antal leszármazottja, Hans Richter.

A szólisták hosszú listájában olvasható Pásztori Ditta, Fischer Annie, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Perényi Miklós, Pauk György, Ruha István, Gertler Endre, Bogányi Gergely neve.

Kortárs muvek kiváló tolmácsolásáért a társulatot ARTISJUS-díjjal tüntették ki.