Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

Magyar Vilmos nevét viseli a felújított GYÁÉV uszoda

A megújult városi uszodát 2011. szeptember 2-án Borkai Zsolt polgármester adta át. Az esztétikai felújítás mellett a gépészeti berendezéseket árvíz-biztossá tették, korszerű beléptető rendszert építettek ki, a medencevíz fűtését napkollektorok segítségével végzik…


A pénteki átadáson a jelenlévők megbizonyosodhattak arról, a városi uszoda jelentős átalakuláson ment át. Az eddig GYÁÉV-ként közismert intézmény a közelmúltban elhunyt legendás öttusa mesteredző, Magyar Vilmos nevét vette fel, emléktábláját az eseményen Magyar Vilmosné és Magyar Tamás leplezte le. A korszerűsítés mellett az igényekhez igazodó belépőjegy- és bérletstruktúra valamint új nyitva tartási rend fogadja a látogatókat.


A munkálatok során megújult az épület homlokzata, a földszinten kicserélték a nyílászárókat, álmennyezetet alakítottak ki, felújították a szolgáltató egységek tereit. Az egész épületben megújult a szellőzőrendszer. A főbejárattal szemben lévő pénztár eltűnt, helyén a névadó Magyar Vilmos emléktáblája köszönti a vendégeket. Az ajtótól balra található az új recepció. Itt válthatják meg az érkezők belépőjegyeiket, és itt helyezhetik el értéktárgyaikat.
 

A korábbi papír jegyek helyett a sportolni vágyók karóra formájú eszközt kapnak, melyek az ugyancsak újdonságnak számító beléptető kapukon azokra a területekre engedik be őket, ahová belépési jogosultságot váltottak a pénztárban. Ezek a „karórák” nyitják a frissen beszerzett korszerű szekrényeket is, melyek az öltözőkben felváltották a padokat és akasztókat.
 

A földszinten működő berendezések korszerűbbek és „árvízbiztosak” lettek. A földszintről, az árvíz elől a biztonságot jelentő emeletre költöztek az érzékenyebb elektromos berendezések. Ide került a vegyszeradagoló rendszer is, amely automatikusan, az eddiginél pontosabban és megbízhatóbban keveri és juttatja a vízbe a kémiai anyagokat. A vízgépészeti helyiségben található hőcserélő szivattyúk, vízórák, keverők, vezérlő egységek, elektromos elosztók mind-mind drága és vízérzékeny műszaki elemek, melyekben az emeleten már nem tehet kárt a meg-megáradó folyó.
 

A medencetér is jelentős átalakuláson esett át. A nagymedence és a gyermekmedence egyaránt vadonatúj fóliát kapott, kicserélték a befúvó szelepeket, a szűrőket, új startelemek kerültek az úszómedence szélére. A gyermekmedencét feltöltötték, így egységesen mindenütt 80 centiméter a mélysége, valóban feszített víztükrűvé vált, és kevésbé visszhangzik, mint korábban.
 

Megújult az úszómesteri kabin, a mögötte lévő fal burkolata, a medencetérben lévő zuhanyozók, a radiátorok, az ablakok előtt lévő padok. Kicserélték a járófelület köveit, a padozat új, csúszásmentes, esztétikus burkolatot kapott. A belső tetőszerkezetet, a beton-és faelemeket átfestették.
 

Az uszoda tetejére napkollektorok kerültek. A 60 négyzetméternyi, napenergiát hasznosító felület segíti a medencevíz fűtését illetve melegen tartását, ezzel is csökkentve a meglévő gázkazánok üzemidejét. Az uszodavíz fűtése folyamatos igény, így a mintegy 2000 órányi éves napsütés alatt a kollektorfelületet érő hősugárzás szinte egész évben hasznosul. Ezzel a megoldással az épületben évente 5-6000 köbméter földgázt lehet megtakarítani, így a napkollektoros berendezés költsége a számítások szerint 7-8 év alatt megtérül.
 

Az uszoda-felújítás mintegy 150 millió forintos költségének legnagyobb részét a technológia korszerűsítésre fordították.
 

Új jegy- és bérletrendszer, új nyitva tartás
 

Szeptembertől új jegy- és bérletrendszer lép életbe, amely alkalmazkodik a sportolni és regenerálódni vágyók igényeihez. Egész napos és három órás úszó illetve szaunabelépő váltható, ugyanilyen megosztásban bérletek is vásárolhatók. A létesítmény különböző szolgáltatásait többféleképpen kombinálhatják a látogatók. A gyermekjegyek és bérletek esetén a korábbi 6 éves korhatár 12 évre változott, így többen élhetnek a kedvezményekkel.
 

Ugyancsak a vendégek kényelmét szolgálja a megváltozott nyitva tartási rend. Hétköznapokon már reggel hattól úszhatnak a korán kelők, aki pedig munkaidő után szeretne sportolni, az este 9 óráig tartózkodhat a medencékben. Hétvégén reggel nyolctól este nyolcig tart nyitva az uszoda, s ahogy korábban, úgy a jövőben is minden hónap első hétfője szünnap.  A nagyközönség előtt szeptember 6-án, kedden nyitja meg a kapuit a Magyar Vilmos nevét viselő létesítmény.



A tulajdonos győri önkormányzat és az intézményt működtető GYŐR-SZOL a munka folytatását tervezi. A jövőben hasonló léptékű beruházás keretében kívánják felújítani a létesítmény azon részeit, amelyeket a mostani korszerűsítés nem érintett.