Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

Megalakult az Arrabona EGTC

Az Arrabona Európai Területi Együttműködési Csoportosulás egy éves előkészítő munka után alakult meg. Az alapító tagok: Győr, Mosonmagyaróvár, Dunaszerdahely és Somorja…


Az alapítók 2011. június 8-án tanácskoztak a győri Városházán, ahol megválasztották az elnökséget, és döntöttek a szervezet idei költségvetéséről. Borkai Zsolt polgármester elmondta, a felek abban állapodtak meg, hogy az elnöki tisztséget a mindenkori győri polgármester tölti be, míg a többi alapító polgármesterei az alelnöki funkciókat látják el. A szervezet igazgatójának Sárkány Pétert, a Győri Többcélú Kistérségi társulás munkaszervezet vezetőjét választották.


Az EGTC-k létrehozását az EU Régiók Bizottsága kifejezetten szorgalmazza, hiszen a határon átnyúló partnerségek révén a köz érdekeit szolgáló projektek valósulhatnak meg. Az Arrabona EGTC tehát önálló jogi személyiség, saját szervezeti struktúrával, költségvetéssel.


2010. márciusában több mint ötven település vett részt azon a fórumon, amely elindította az EGTC megalapítását. A négy alapító tag létrehozta a csoportosulást, és várják a környező települések csatlakozását. A szervezet elsősorban a lakosságarányos tagdíjból, támogatásokból, pályázati forrásokból gazdálkodik.


Az EGTC megfelelő forma a határ menti települések érdekeinek közös képviseletére, és hozzájárulhat egy közös régió-marketing kialakításához.


Az Arrabona EGTC alapvető célja, hogy a gazdasági és társadalmi kohézió megerősítése céljából előmozdítsa a határokon átnyúló együttműködést, továbbá közreműködjön a Duna-völgy, mint ökológiai rendszer egyensúlyának megőrzésében és fenntartásában.


A közös munka során kiemelt figyelmet kaphat a helyi vállalkozások kapcsolatainak szélesítése, közös turisztikai stratégia kialakítása, közös környezetvédelmi beruházások, oktatási intézmények közötti kapcsolatok erősítése.