Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

Rubint-diplomások: 70 éve együtt

Kádár Árpád „Pidu” bácsi és Kádár Árpádné Zsuzsa néni idén ünneplik 70-ik házassági évfordulójukat, és mindketten 70 éve vették át diplomájukat…

A „Pidu” bácsi és Zsuzsa néni tiszteletére rendezett eseményen részt vett Borkai Zsolt polgármester, Dr. Tihanyi József a Semmelweis Egyetem testnevelési és sporttudományi kar dékánja, Istvánfi Csaba a Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének elnöke, Bolla Péter kabinetfőnök, Molnár Péter sportigazgató, Röck Samu mesteredző, az ünnepeltek tanítványai, sportbarátai. Többen – akik nem tudtak eljönni – levélben üdvözölték az ünnepelteket.

A mindenki által csak „Pidu” bácsinak nevezett pedagógus és felesége 1938-ban, vagyis hetven éve szerezte meg diplomáját. Ebből az alkalomból vehették át a Rubint-diplomát. Borkai Zsolt polgármester elmondta, mint volt sportoló, rendkívül tiszteli Zsuzsa néniéket. Már önmagában az, hogy 70 éve házastársak, tiszteletre méltó, és ezen kívül mindketten sokat tettek a sportért, a városért.

Tanítványai a mai napig meleg szívvel emlékeznek rájuk, és felejthetetlen történeteket mesélnek róluk. Ilyen például az a sztori, amikor Pidu bácsi kézen állva ment át a Baross hídon. A polgármester további jó egészséget kívánt az ünnepelteknek.

Az eseményen Mezei Gyula koncertmester és Rupnik Károly színmuvész musorral kedveskedett.

Az ünnepség végén Kádár Árpád köszönte meg a figyelmességet. Mint mondta, az életük a testnevelésről, a teljesítményről, a rekordokról szólt, és az is egy kis rekord, hogy az idén ünneplik 70 éves házassági évfordulójukat, és vehetik át a Rubint-diplomát.

Pidu bácsi visszaemlékezett az első világháborút követő nehézségekre, majd a második világháborúra. Mint mondta, ezek rossz idők voltak, de életükben rengeteg szép is történt, amit megoszthattak a tanítványokkal. Pidu bácsi végül meghatódva köszönte meg a szép szavakat és az ünneplést.