Szakmák éjszakája – Élj a lehetőséggel!

2016.április 15 - én pénteken 18:00 órától 22:00 óráig a Győri Műszaki Szakképzési Centrum és a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum iskolái szeretettel várják az érdeklődőket a Szakmák Éjszakája programsorozatra.

“Sokféle éjszaka van, múzeumok, kutatók éjszakája, miben különbözik ettől a Szakmák Éjszakája?

Sokban, mert mi nem csak színes és szórakoztató programokat, hanem ennél sokkal többet: a jövődet, lehetséges életutakat kínálunk.

Most egy éjszaka alatt végigjárhatod a győri szakképző iskolákat, a velük együttműködő sikercégek máskor rejtett világát, feltárhatod a menő szakemberek titkait, megnézheted, melyik foglalkozás mit takar!

Lehet, hogy a jövőd itt, ezen az éjszakán kezdődik!” (Szegedi Szakképzési Centrum)

“Kedves Fiatalok, Tisztelt Érdeklődők!

Kevés izgalmasabb dolog van, mint a felfedezés öröme, mindig újat keresni, mindig új dolgokat kipróbálni. A Szakmák Éjszakáján mi ezt az élményt kínáljuk: megmutatjuk azt a kevésbé látható világot, ami mellett a legtöbbször elmegyünk, azoknak az embereknek a munkáját, akik nélkül nem lenne teljes és működőképes világunk.

Ezen az éjszakán nem csak megismerheted mindezt, hanem ki is próbálhatod magadat, hogyan állnál helyt az életükben. Egy éjszaka, amikor a programozótól a menedzserig minden lehetsz! És ki tudja… Hátha egy nap Te leszel az, aki megosztja velünk sikereinek titkát.” (Palotás József főigazgató-helyettes NSZFH)

Győri Műszaki Szakképzési Centrum

• Rád vár az irányítópult (Légy te a vasúti biztosítóberendezés üzemeltetője!)
  • Mesterremekek gyöngyszemei – Mulatságos építészeti baklövések
  • CNC Show – Nincs még névtáblád? Mi csinálunk neked.
  • Akkor mi legyek…? – Pályaorientációs tanácsadás
  • Csináld meg életed dobását (Fa megmunkálás)
  • „Varrósítsd” meg magad.
  • Tervezz házat 3D-ben!
  • Nézz és láss – Opel Márkakereskedés autó bemutató
  • Segítség a bajban – tűzoltó, mentő bemutató.
  • FESTO ROBOTINO bemutatása
  • Barátunk a robot
  • Alternatív hajtású gépjárművek – AUDI A3-as E-Tront élőben
  • Öntsd formába a jövőt – NEMAK öntészeti bemutató
  • Anyagtudományi kísérletbazár – A Miskolci Egyetem Anyagtudományi Karának támogatásával
  • Gipszelő – de nem a kórházban (Barkács-Show)
  • Passzívház építés rejtelmei

Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakközépiskolája és Szakiskolája

Győri Műszaki SZC Gábor László Építőipari Szakképző Iskolája

Győri Műszaki SZC Speciális Szakiskolája

Győri Műszaki SZC Hild József Építőipari Szakközépiskolája

Győri Műszaki SZC Hunyadi Mátyás Szakközépiskolája és Szakiskolája

Győri Műszaki SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskolája és Kollégiuma

Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakképző Iskolája és Kollégiuma

Győri Műszaki SZC Pattantyús-Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskolája

Elérhetőségek:

http:// gymszc.szakmakeszakaja.hu

e-mail: info@gymszc.hu

Mobil telefonszám: +3620/2608030

Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum:

• Hogyan lehetsz Te a MNB vezetője?
  • Mi ez az ákom bákom? Tudsz-e titkosan írni?
  • Legyél Te a Star Wars játék programozója!
  • Szeretnél bekapcsolódni egy gyakorlócég munkájába?
  • Gondoltad volna, hogy a kereskedői kultúrát fejleszti a tánc?
  • Gondot okoz az ajándékcsomag készítése?
  • „Mutasd a fejed, megmondom ki vagy?”
  • Hogyan lesz a vörösborból fehér?
  • Készítenél egy igazi magyar rétest?
  • Hogyan járhatsz a győri legendák nyomában?
  • Képes lennél újraéleszteni?
  • Tudod-e, mit jelent a „Mens sana incorpore sano” a gyakorlatban?
  • Hogyan készül egy jó kávé? Tudod, melyek a jótékony hatásai?
  • Meg tudod védeni magad, ha megtámadnak az utcán?
  • Belépnél egy virtuális forgácsoló műhelybe?
  • A jó bornak nem kell cégér! És Neked? Tervezz sajátot!

Győri Szolgáltatási SZC tagintézményei:

• Győri Szolgáltatási SZC Baross Gábor Közgazdasági és Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi Szakképző Iskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Kossuth Lajos Középiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma
  • Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakképző Iskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Haller János Általános Iskolája, Szakközépiskolája és Szakiskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Hunyadi János Középiskolája
  • Győri Szolgáltatási SZC Csornai Kossuth Lajos Szakiskolája