Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu!

×Figyelem! Az Ön által felkeresett archív weboldal már nem frissül. Amennyiben Győr Megyei Jogú Város megújult honlapjára szeretne ellátogatni, úgy kattintson ide: gyor.hu
image
image
image
image
image
image
image
image

SZErvice21

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2009. szeptember 29-én született döntése értelmében a győri Széchenyi István Egyetem (SZE-Győr) az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében, az OKM Támogatáskezelő által lebonyolított Társadalmi Megújulás Operatív Program TÁMOP-4.1.1. konstrukciója révén 244 millió forint támogatásban részesül. A felsőoktatási intézmény által biztosított önerővel kiegészülve közel 275 milliós összköltségvetésű „SZErvice21” projekt célja új szervezeti kultúra megalapozása az egyetemen, amely által minden eddiginél hatékonyabbá, átláthatóbbá és gazdaságosabbá válhat az intézmény üzemeltetése. Ennek érdekében, jelen projekt keretében olyan szolgáltatásokat elindítása, illetve továbbfejlesztése valósul meg, amelyek a SZE-Győr valamennyi polgára, a menedzsment, az oktatók, a jelenlegi és az egykori hallgatók számára egyaránt érezhető változásokat hoznak a mindennapos közös ügyek intézésében. A korszerű információs rendszerek alkalmazásával, valamint a gazdasági igényekhez igazított, ugyanakkor emberközpontú szolgáltatások bevezetése révén az intézmény nagy lépést tehet előre a nyitott, szolgáltató egyetemmé válás útján.

A fejlesztés elemei:
- Vezetői Információs Rendszer kialakítása
- Diplomás Pályakövető Rendszer kialakítása
- hallgatói, karrier- és alumni-szolgáltatások fejlesztése
- tehetséggondozás

A projekt hivatalos nyitórendezvényére 2010. március 11-én, csütörtökön került sor az egyetemi kampuszon. A programon dr. Szekeres Tamás, az egyetem rektora mondott köszöntőt, majd dr. Molnár Csaba miniszter és dr. Ottófi Rudolf alpolgármester szólt a megjelentekhez. Ezt követően Németh Antal, az Educatio Kft. munkatársa ismertette a TÁMOP 4.1.1. projekt illeszkedését a TÁMOP 4.1.3. projekthez. A „SZErvice21” projekt elemeit Kovács Zsolt projektmenedzser, dr. Író Béla főtitkár, Tamándl László szakmai vezető és Cserpes Imre projektmunkatárs mutatták be. A céges kapcsolatok fontosságára Rónaszéki Balázs, a SZE-Győr egykori hallgatója, az Audi Hungaria munkatársa hívta fel a figyelmet.

A Széchenyi István Egyetemen több olyan, egymástól különálló kezdeményezés indult el korábban, amelyek egyrészt a hallgatói élethez kötődő szolgáltatások fejlesztésére, másrészt a vezetői szintű döntéshozatal támogatására irányultak.

2001-ben alakult meg az Öregdiák Iroda, három évvel később kezdte meg működését a Karrier Iroda az egyetemen. A két szervezet ma már összevontan működik, s több mint 300 térségbeli céges partner tapasztalatszerzési és állásajánlatait juttatja el a hallgatókhoz. 2006-ban zajlott a Diplomás Pályakövető Rendszer első felmérése, amely során a SZE-Győr jelenlegi és végzett hallgatói adtak tájékoztatást pályaválasztással és munkahelykereséssel kapcsolatos elvárásaikról, illetve döntéseikről. Magyarországon először a Széchenyi István Egyetem adott ki angolszász minta alapján készült alumni magazint; később más intézmények hasonló kiadványainak elindításában is segédkeztek a Karrier és Öregdiák Iroda munkatársai. A projekt egyik kiemelt céljaként megvalósul a különböző hallgatói, karrier- és alumni-szolgáltatások egységes rendszerbe foglalása, új elemek bevezetésével és a meglévő lehetőségek megújításával a felvételi előtt álló, középiskolás korosztálytól a diplomás rétegekig minden érintettet bevonva az egyetem vérkeringésébe.

A másik fő szolgáltatási elem, a projekt során kialakítandó Vezetői Információs Rendszer az intézmény szervezeti egységeinél fellelhető, szigetszerű adatforrásokat rendszerezi és kapcsolja össze. Az új, egységes, átláthatóan strukturált adathalmaz szilárd alapot biztosít majd a kulcsfontosságú vezetői döntések meghozatala során, egyben hatékony eszközként segíti a minőségbiztosítási rendszer működtetését. Ezáltal a közvetlenül bő tízezer, közvetve több százezer ember életét befolyásoló intézmény irányítása még következetesebbé, egyben rugalmasabbá, összességében korszerűbbé, versenyképesebbé válik.

A hallgatói tehetséggondozás rendszere olyan új elemekkel bővül a projekt során, amelyek által a fiatalok egymást segíthetik a minél jobb eredmények elérésében, képességeik kibontakoztatásában. - számolt be Winkler Csaba az egyetem kommunikációs titkára.