Szúnyoggyérítés - földön és levegőben

A Győr-Szol Zrt. – amennyiben nem szól közbe az időjárás – június 21-én, kedden és június 22-én, szerdán légi kémiai szúnyoggyérítést végez Győrben, az alkonyati órákban. A gyérítés a város egész területén, valamennyi városrészben, két nap alatt összességében több mint ötezer hektáron történik.
A légi beavatkozást földi melegködös gyérítés egészíti ki. Az erre alkalmas berendezés már hétfőn dolgozott a város zöld területein, a munka következő napokban is folytatódni fog az erdős részeken, parkokban, vízpartokon, vizes élőhelyek környezetében.
A szerkezet működése zajhatással jár, ezért a szolgáltató kéri a lakosság elnéző türelmét.